سربازان سایبری ولایت
وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ
درباره وبلاگ


خــدا خالق عشقه
محـمد گل عشقه
عـلی مظهر عشقه
زهـرا وجود عشقه
حسـن نمادعشقه
حسـین سالارعشقه
عبــاس ساقی عشقه
زیــنـب شاهد عشقه
سجــاد راوی عشقه
باقـــر کلام عشقه
صــادق احیای عشقه
کــاظم صابرعشقه
رضــا ضامن عشقه
تقـــی جمال عشقه
نقـــی پاکی عشقه
حســن بقای عشقه
مهـدی قیام عشقه

اللهم عجل لولیک الفرج


مدیر وبلاگ : سرباز سایبری ولایت
صهیونیسم جنبشی سیاسی و هدف آن جذب یهودیان و فراهم کردن زمینه های مهاجرت آنها به فلسطین است تا بدین وسیله دولتی یهودی به عنوان نماد فرهنگ و دین یهود تشکیل دهند و مشخصه بارز آن نژادپرستی یهودی باشد. این جنبش در اواسط قرن نوزدهم میلادی به رهبری تیودور هرتزل فعالیت خود را آغاز کرد. اهداف صهیونیسم در تأسیس وطنی ملی برای یهودیان خلاصه می شود. آنها در کنفرانس بال در آغاز سال 1897م. فلسطین را به بهانه این که در برهه ای از زمان در آن زیسته اند، انتخاب کردند. جنبش صهیونیسم عملاً موفق شد که حکومتی خارجی در قلب سرزمین های عربی یعنی در فلسطین تشکیل دهند و بیش تر ساکنان این سرزمین را آواره کنند. صهیونیست ها همچنین موفق شدند حمایت بیش تر اعضای سازمان ملل را کسب کنند و پس از به رسمیت شناختن دولت عبری به وسیله این کشورها نوعی مشروعیت بین المللی کسب کردند. پس از فروپاشی خلافت عثمانی و کناره گیری ترکیه از جهان عرب و اسلام، فلسطین تحت قیمومت انگلستان درآمد و پس از انتقال مرکز ثقل صهیونیسم جهان به بریتانیا تعدادی از صهیونیست ها به مناصب عالی از جمله عضویت در کابینه دولت انگلیس و پارلمان این کشور رسیدند و بالفور وزیر امور خارجه وقت انگلستان با صدور بیانیه معروف خود بخشی از فلسطین را به صهیونیست ها بخشید. این چنین دولت اسرائیل در 15 مه 1948 درست زمانی که نیروهای بریتانیای فلسطین را ترک کردند، تشکیل شد.
رویکرد نژادپرستانه بخش آموزش رژیم صهیونیستی

یهودیان معتقدند که همه مردم جهان به آن ظلم کرده اند به این علت کینه کلیه ملت ها به ویژه عرب ها را به دل گرفته اند. صهیونیست ها بر این باور هستند که ملت های عرب سرزمین آنها را سلب و نهب کرده اند. دکتر مارتا هیلر استاد دانشگاه حیفا در رابطه با سرشت انسان اسرائیلی می گوید:

حرص و طمع و بلندپروازی خصیصه اصلی اسرائیلی هاست، این خوی انسان اسرائیلی را بر آن می دارد تا خود را از سایر ملل متمایز سازد. این مسأله از دوگانگی ریشه دار میان مطلوب و موجود و اصطکاک هویت و ماهیت حکایت دارد. هیلر در پایان این سؤال را مطرح می کند که آیا احساس گناه و از خود بیزاری انسان اسرائیلی عامل اساسی سوق دهنده وی برای یافتن هویتش است؟

خصوصیات شخصیتی انسان اسرائیلی

1ـ تعصب: عامل تعصب ورزی یهودیان نشأت گرفته از اندیشه خودبرتر بینی و مبرا دانستن خود از هر گناهی است. تا جایی که آنها نه تنها خود را نابغه می پندارند بلکه معتقدند که امت برگزیده خداوند هستند.

2ـ عزلت و انزوا طلبی: همچنین مشخصه دیگر شخصیت انسان اسرائیلی عزلت گزینی و انزوا طلبی و احساس مظلومیت است. همین امر آنها را واداشت که در قالب نابغه و صاحبان مذاهب و افکار و اختراعات و تکنولوژی به جبران گذشته بپردازند.

3ـ پیمان شکنی: این صفت خصیصه بارز ملت یهود است. در بیش تر کتب آسمانی به خصوص در قرآن کریم به این نکته اشاره شده است و واقعیت موجود نیز بر آن صحه می گذارد. توافق نامه های بسیاری با آن ها منعقد شد و آن را نقض کردند. اگر به سیستم آموزشی اسرائیل به عنوان معرف هویت یهودی نگاهی بیاندازیم، متوجه می شویم که برنامه های تربیتی مراحل مختلف آموزشی یهودیان از سه عامل ذیل نشأت می گیرد:

1ـ خصلت، فلسفه، ارزش ها، اهداف و شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه صهیونیست و بلندپروازی ها و طرح های توسعه فراگیر.

2ـ خصوصیات روحی و ضروریات رشد و نموی دانش آموختگان صهیونیست.

3ـ گرایش های تربیتی معاصر.

اگر بخواهیم که با برنامه های نهادهای دانشگاهی رژیم صهیونیستی آشنا شویم باید مسائل مذکور را در نظر بگیریم..

جامعه اسرائیلی در فلسطین اشغالی

ترکیب اجتماعی جامعه اسرائیلی در فلسطین اشغالی آمیخته ای از موارد متناقض است. به گونه ای که به عدم همگرایی مشهور است. جامعه رژیم صهیونیستی آمیخته ای از بنیانگرایان، فرهنگ ها، گرایش ها، آداب و رسوم متناقض و مختلف است و این مسأله یک نوع چندگانگی اجتماعی و فرهنگی در درون این جامعه ایجاد کرده است. علاوه بر یهودیان، ساکنان اصلی این سرزمین نیز در جامعه رژیم صهیونیستی حضور دارند که این امر بر پیچیدگی بافت اجتماعی اسرائیل افزوده است. یهودیان اسرائیل به دو گروه بزرگ و نزدیک به هم از لحاظ جمعیت و مختلف از نظر جایگاه اجتماعی تقسیم می شوند. هر گروه نیز بنا به طبیعت کار و محل مهاجرت (کشور متبوعش) به مجموعه های کوچک تقسیم می شود. رویکردهای جامعه اسرائیلی بافت اجتماعی، اهداف و وسایل تحقق بخشیدن به آنها و چگونگی آموزش آنها به کودکان یهودی در مراحل مختلف آموزشی به صورت غیر مستقیم را نشان می دهد. برای شکافتن بیش تر این موضع باید گفت که جامعه اسرائیلی جامعه ای نژادپرست و متشکل از یهویان تندرو کشورهای مختلف جهان است که در فلسطین گرد هم آمده اند. صهیونیست ها با اشغال فلسطین در ایجاد این جامعه و توسعه آن موفق شدند و دولتی پیشرفته و دارای توانایی های مادی و معنوی تأسیس کردند.

از جمله ویژگی های اساسی اقتصاد رژیم صهیونیستی:

1ـ گستردگی علی رغم جمعیت اندک ساکنان اسرائیل.

2ـ تکیه بر جذب نیروی انسانی و اموال.

رژیم صهیونیستی با تحقق این مهم اکنون زرادخانه های اتمی خطرناک و پیشرفته ترین سلاح های نظامی را در اختیار دارد. این پیشرفت نیز به علت توجه جامعه صهیونیستی تکنولوژی پیشرفته و نهادهای علمی حاصل شد. علاوه بر آن میانگین رشد اقتصادی رژیم صهیونیستی در سال 1992م. سه برابر رشد اقتصادی مصر بود. علت این تفاوت فاحش نیز به تکیه اقتصاد دولت عبری یه تکنولوژی پیشرفته و عقب ماندگی مصر در این زمینه باز می گردد، چرا که اقتصاد مصر بر تکنولوژی ساده استوار است. در واقع پیشرفت اقتصادی دولت عبری مرهون کمک های مالی پیاپی و وام های دریافتی از آمریکاست و خود دولت آمریکا نقش مهمی در این راستا ایفا می کند. کمک های هنگفت سازمان های خصوصی نیز نقش مؤثری در این زمینه داشته اند. از سوی دیگر، کمک های 52 میلیون دلاری سالیانه آمریکا از سال 1961 تا 1965 در نیمه اول دهه هشتاد به 9/2 میلیارد دلار رسید و این مسأله تأثیر شایان توجهی در شکوفایی اقتصاد دولت عبری داشت. اسرائیل این کمک ها را ناچیز قلمداد کرده و حتی آریل شارون در نشست کابینه خود می گوید:«ایالات متحده آمریکا 70 میلیارد دلار به علت خدماتی نظامی اسرائیل به نیروهای آمریکایی به این کشور بدهکار است.»

جامعه اسرائیلی بر ضرورت تمسک به سرزمین و محافظت از آن بسیار تأکید دارد. آنها از عرب ها به علت فروش زمین هایشان بیزارند. البته علت فروش اندک زمین ها به یهودیان در فلسطینی به سیاست های صهیونیستی انگلیس در آن دوره باز می گردد. صهیونیست ها با تمسک به اندیشه های سرطانی و شیطانی خود در پی سیطره بر اراضی فلسطین بدون خریدن آنها و ارتکاب کشتارهای دسته جمعی برآمدند و به اقدامات وحشیانه و ددمنشانه ای علیه فلسطینیان دست زدند و زمین های را که تصرف و مصادره می کردند، نمادی از عقیده دینی یهودیان می دانستند. از اینجاست که مهم ترین هدف رژیم صهیونیستی محافظت از زمین های اشغال شده و چنگ زدن به آنها و جنگ برای تصرف هر چه بیش تر زمین بود. جامعه صهیونیستی به شدت از زبان عبری و میراث یهودی پاسداری می کند. صهیونیست ها تأکید زیادی روی یادگیری این زبان حتی قبل از رفتن به مدرسه دارند به گونه ای که کتاب های درسی به این زبان نوشته می شود و جایگاه مهمی را در مدارس و مراکز آموزشی به خود اختصاص داد. کودکان صهیونیست در مهد کودک و در اردوها و دیگر فعالیت ها مجبورند که به زبان عبری تکلم کنند تا به سرعت آن را یاد بگیرند. زبان عبری در جامعه صهیونیست تنها زبان دین و وسیله ای برای مخاطب قرار دادن و ایجاد ارتباط با دیگران نیست بلکه عامل ایجاد وحدت و عمق بخشیدن به روابط اجتماعی و حس وطن دوستی در میان صهیونیست هاست.

اگر رژیم صهیونیستی برای احیای زبان عبری تلاش می کند و به میراث یهود و عقاید پوشالی و باطل خود متمسک است، به طریق اولاتر باید عرب ها بر زبان نوشتاری عربی محافظت و آن را ترویج کنند. اکنون لهجه های محلی در میان عرب ها رواج دارد و به ندرت با زبان قرآن تکلم می شود. همچنین رژیم صهیونیستی به آموزش زبان های دیگر در مدارس و مراکز آموزشی توجه زیادی می کند و آن را عامل اصلی شناخت فرهنگ و چگونگی ارتباط با تمدن غرب می داند. این رژیم از فرهنگ غرب و شیوه های تربیتی در کشورهای غربی به عنوان یکی از راهکارهای مناسب برای پشتیانی از فرهنگ خود استفاده می کند. همچنین نهادهای اجتماعی صهیونیست ها توجه قابل ملاحظه ای به گسترش روحیه نظامی گری در میان نوجوانان و جوانان می کنند. رژیم صهیونیستی از علم به عنوان وسیله ای جهت تحقق هدف مهم و اساسی خود در توسعه و پیشرفته کردن توانایی های نظامی استفاده می کند و با تکیه بر پشتوانه نظامی خود همیشه آماده نبرد است و در این راستا دائماً خود را در زمینه های مختلف آماده می کند و به ترویج روحیه جنگ آوری و تجاوزگری در میان جوانان مباردرت می ورزد و از تمام امکانات برای یکپارچه کردن جامعه اسرائیلی و جلب حمایت آنها از فعالیت های نظامی بهره می جوید. در حالی که کشورهای عربی به دنبال راه های مختلف برای ایجاد تفرقه در میان ملت های عرب و ترویج روحیه نومیدی در میان جوانان و نوجوانان هستند. یهودیان متخصص در زمینه های متعدد از وقتی که وارد فلسطین شده اند با درک اهمیت زیاد مهارت های شغلی به آموزش آنها می پردازند و ارزش بسزایی برای پیشرفت و کار جهت تحقق اهداف خود قائل هستند. آنها متأثر از افکار هارون دیوید گوردن و سازمان های آموزش فنی حرفه ای در اسرائیل مانند سازمان های ذیل هستند:

1ـ سازمان امل.

2ـ سازمان نعمات.

3ـ سازمان بازآموزی شغلی.

4ـ سازمان هداسا.

5ـ سازمان ویزو.

6ـ سازمان زنان مزراحی.

7ـ سازمان جوانان فعال.

به قلم دکتر مصطفی رجب


نوع مطلب : صهیونیسم و استکبار جهانی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جمعه 19 بهمن 1397 12:45 ق.ظ
عالی
شنبه 22 اردیبهشت 1397 04:35 ق.ظ
кредиты онлайн рейтинг
кредит онлайн на карточку
кредит онлайн фото
микрокредит на карту срочно онлайн
кредити готівкою укрсиббанк
гроші на карту без відмов
кредит цілодобово
سه شنبه 21 فروردین 1397 07:43 ب.ظ
They look awful.
سه شنبه 21 فروردین 1397 07:17 ب.ظ
By the seventeenth century, earrings turned an incredibly common accessory for any
properly dressed woman across the entire of Europe.
سه شنبه 21 فروردین 1397 07:55 ق.ظ
So, how are you aware you aren't manslaughter your money?

Gold in it's purest type (24K) is normally alloyed with different
base metals to kind jewellery.
سه شنبه 14 فروردین 1397 12:12 ب.ظ
You also come in at 8 each morning, go on and eat, due to program
you're not planning to get a break through the meal rush.
سه شنبه 14 فروردین 1397 11:15 ق.ظ
Redistribution of wide range complete speed ahead.
سه شنبه 14 فروردین 1397 10:12 ق.ظ
Like i got to the next degree by myself, however it took me personally bout ummm ALOT of trys.
سه شنبه 14 فروردین 1397 08:32 ق.ظ
I just forgot.
سه شنبه 14 فروردین 1397 07:55 ق.ظ
Look i really could try this forever but I won't.
I'll simply state if you do not enjoy it,
get promoted or change jobs.
سه شنبه 14 فروردین 1397 05:48 ق.ظ
Have been taking little over a month.
سه شنبه 14 فروردین 1397 12:28 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
دوشنبه 13 فروردین 1397 11:33 ب.ظ
Santo Domingo jewelers are additionally identified for slab stone necklaces and earrings mixed with sterling silver work.
دوشنبه 13 فروردین 1397 09:37 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
شنبه 1 مهر 1396 11:51 ب.ظ
Hi there! I'm at work surfing around your blog
from my new iphone 4! Just wanted to say I love reading through your blog and look
forward to all your posts! Carry on the fantastic work!
شنبه 18 شهریور 1396 03:54 ق.ظ
It's the best time to make some plans for the future and
it's time to be happy. I have read this post and if I could
I desire to suggest you few interesting things or advice.
Maybe you can write next articles referring to this article.
I wish to read more things about it!
شنبه 18 شهریور 1396 03:47 ق.ظ
Great post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
Extremely useful information specially the last part :) I care
for such information much. I was looking for this certain information for a long time.

Thank you and best of luck.
شنبه 7 مرداد 1396 08:37 ق.ظ
Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Thank you
for providing this information.
پنجشنبه 5 مرداد 1396 01:47 ب.ظ
Hello, Neat post. There's an issue with your website in internet explorer, would check this?
IE still is the marketplace leader and a large element
of other people will leave out your excellent writing due to
this problem.
جمعه 25 فروردین 1396 06:08 ب.ظ
I do not know whether it's just me or if everybody else experiencing issues with your site.

It appears as though some of the written text within your posts are running off the screen. Can somebody
else please comment and let me know if this is happening to
them as well? This may be a issue with my browser because I've had this happen before.
Cheers
جمعه 11 فروردین 1396 01:47 ق.ظ
It's remarkable in favor of me to have a web site,
which is helpful in favor of my experience. thanks admin
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندهای روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
بیداری افکار،شبستر


گل نرگس

جهت ورود به سایت بچه شیعه کلیک کنید


 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو